ELEKTRONİK DEVRE VE PROJE SİTELERİ (TÜRKÇE)

Firat Tarman  /  at  12.12.12  /  7 comments


Aşağıdaki siteler kendi araştırmalarım sırasında bulduğum Türkçe siteler olup, herhangi bir önem sırasına göre değil, harf sırasına göre dizilmişlerdir. Bu liste, kendi bilgisayarımdaki favoriler listesinin buraya aktarılmışıdır. Bilmediğim yüzlerce site olabilir, belki de en önemli siteleri buraya koymamış olabilirim. Bana bildirilen siteleri de kısa bir incelemeden sonra buraya ekleyeceğim. Giderek genişleyen ve yenilenen bir liste olmasına çalışıyorum.


320Volt Birçok yazarın katkıda bulunduğu bir blog sitesi. Aynı zamanda bir foruma da sahip.


Bilim ve Teknik - Kendimiz Yapalım TÜBİTAK'ın Bilim ve Teknik dergisindeki aynı adlı köşede çıkan elektronik projeler. Maalesef son güncelleme 2008.


Derin Elektronik Internetten derlenmiş çeşitli devreler.


Devre Arşiv Blog formatında bir site. Çeşitli elektronik devreler, dönem ödevleri ve bitirme tezlerine konu olan devreler.

Diyotron.com Çeşitli kategorilerde pek çok devre ve açıklamaları.ElektrikBilim.com Elektrik, Elektronik, Bilim.Elektronik Devreler ve Projeler Bu siteye ben devre ekliyorum. Genellikle kendi denediğim, bizzat yaptığım devreleri ya da ileride yapmayı düşündüğüm devreleri bu sitede bulunduruyorum. Benim şahsi "basit devreler" arşivim gibi görülebilir. Devreleri fonksiyonlarına göre ve içinde kullanılan entegre devrelere göre de kategorize ediyorum. Örneğin "555" etiketine tıkladığınızda, içinde 555 kullanılan tüm devreleri görebiliyorsunuz.

Elektronik Hobi.com Önce bir köşe olarak başlayan, daha sonra kitaba ve web sayfasına dönüşen bilgi kaynağı.


Elektronik Hobi.net Blog düzeninde, robot kitleri ve elektronik devreler bulabileceğiniz bir site.


ElektroTekno Bir forum sitesi, ancak çeşitli devrelere ulaşabileceğiniz forum alanları mevcut.


Silisyum.net Temel elektronik kavramlar ve elektronik parçalar üzerine bir bilgilendirme sitesi.

Teknomerkez Teknik Bilgiler Merkezi ama elektronik projelere de yer veriliyor.
Son Güncelleme : 08/12/2015

Paylaş>
Etiketler: , , Posted on:

7 yorum:

 1. değerli arkadaşlar pic artık demode olmaya başladı bundan sonra atmel kullanmalıyız
  http//:dijitalleddunyasi.com

  YanıtlaSil
 2. Bana göre 2 elektronik site var 1. 320volt.com 2. elektronikdevreler.org sitesi.Geri kalan siteler 5 para etmez.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım kaliteli sitelerin sayısı artar

   Sil
 3. ii günler ben yasin bu işlerde yeniyim ben arabaların farları ile ilgili bir proje yapmak istiyorum bu projem hakkında sizden yardım istiyorum

  YanıtlaSil
 4. Konuyu biraz açarsanız size yardımcı olabiliriz..

  YanıtlaSil
 5. Elektronik devreler konusunda çogu site 5 para etmez gerçekten ama bilindik siteler haricinde bir kaç site ciddi manada dikkatimi çekti hem güncel olmaları hemde yaptıkları işi videolarla desteklemeleri http://arduinom.org ve http://elektrikforum.net bu iki sitede bence kaliteli kaynaklar ve degerlendirilip desteklenmesi gerekiyor saygılar....

  YanıtlaSil

bumerang

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe

Telif Hakkı

Teknomani'de yazılan yazıların tüm hakları tarafıma aittir. Bu siteden bir yazı kopyalayacaksanız, lütfen emeğe saygı gösterin ve yazınızın görünür bir yerine Teknomani'den alıntı olduğunu belirtin. Ayrıca,yazının orjinaline tıklanabilir bir bağlantı vermeyi de unutmayın. Aksi durumda er ya da geç CEZA TAHTASInda yerinizi alırsınız ve yukarıdaki şartları sağlamadıkça da sitenizin adı "aşıran" siteler arasında kalır. Hiçbir web sitesi kopyala-yapıştır içerik ile başarılı olmamıştır. Ayrıca Google ve diğer arama araçlarının kopyalanmış içeriğe hiç de iyi gözle bakmadığını da unutmayın.

DMCA

Sayyaç

Copyright © 2010 - 2014 TEKNOMANİ. WP Theme-junkie converted by Bloggertheme9
Blogger templates. Proudly Powered by Blogger.