Az bilinen Google gerçekleri

10.) Sometimes Google uses the help of some hungry goats to keep their lawns in shape.Internet'e girip de, Google'ı bilmeyen yok. Ancak aşağıdaki (bazıları saçma) şeyleri bilen herhalde çok azdır.
Bu bilgilere bir göz atalım;

1) Google sayfası, Internet'in en hızlı yüklenen sayfalarından biridir. Bu nedenle herkes test için bu sayfayı kullanıyor.
3.) The Google homepage loads the fastest out of any other site, which is why many people use it to test their connection.
2) Google'ın Amerika'daki merkezinin önünde bir dinazor heykeli var. Bu T-rex heykelinin adı "Stan". Binalarının yakınında bir dinazor fosili bulununca, onlar da bu heykeli dikmişler.

1.) They have a dinosaur! Yup! A dino's skeleton was found near their building in Mountain View, so  Google has erected a giant t-rex skeleton and named it "Stan" in its honor. A powerful name for a powerful hunter.

3) Gmail'in dil seçenekleri arasında Çerokice bile var! Kızılderililerden bir özür dileme şekli belki de!
2.) Google has added the Cherokee language into +Gmail. Wado Google!
4) Her saniye Google'da tam 2 milyon arama yapılıyor.

5) Çalışanların ofise evcil hayvanlarını getirmeleri serbest. Köpek sahipleri çoğunlukta olduğu için ofislerde köpekten geçilmiyor. Kedisi olanlara dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

6) Google'ın sahip olduğu YouTube'da her ay 6 milyar saatlik video izleniyor. Bu, yaklaşık olarak dünyadaki her kişi için 1 saat video anlamına geliyor.

6.) Six billion hours of video are viewed each month on YouTube, which is owned by Google. That's about an hour for each person on earth.

7) "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesi için Google yılda 110 milyon dolar harcamaktadır.8) İsminin yanlış yazılma olasılığına karşı Google, gooogle.com, gogle.com googlr.com ve benzeri isimleri de satın almıştır. Hatta 466453.com bile Google'a aittir. (Telefonda Google yazmak isterseniz 4,6,6,4,5,3 tuşlarına basmak gerekmektedir.)

8.) Google owns common misspellings of its own name as well, including gooogle.com, gogle.com, and googlr.com. They also own 466453.com which is google spelled out on the phone.

9) Google'ın geçen sene (2013) reklam gelirleri 55.5 milyar dolardır. Bu gelir, toplam gelirin %90'ının oluşturmaktadır. Sayfalarda çıkan reklamlara bir de bu gözle bakın.

10) Google merkezindeki bazı alanlarda çimler çok uzayınca çimlere keçiler salınmaktadır. İnanmayan Google'ın resmi bloguna bakabilir (İngilizce). 

11) Çalışanlardan birinin küçük kızı, Google'a babasının çok çalıştığını anlattığı ve yaş gününde izinli olmasını rica eden bir mektup gönderir. Kızın babasına 1 hafta izin verirler!

11.) One time, the daughter of an employee wrote to Google to ask if her father could have the day off for his birthday. They gave him the whole week!

12) Google Haritalardaki sokak görüntüleri için (Google Street View) 8 milyon kilometre yol yapılmış ve fotoğraflanmıştır.

12.) Google has photographed and posted 5 million miles of road for Google Street View.

Kaynak : Viralnova
Az bilinen Google gerçekleri Az bilinen Google gerçekleri Reviewed by Fırat Tarman on Eylül 08, 2014 Rating: 5

1 yorum:

  1. Çok güzel! Keçilere bayıldım. Bu insanların kalbi olması çok hoş..

    YanıtlayınSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.