Teknomani’ye Konuk Yazar Olmak İster misiniz?

Teknomani’nin tıklanma sayısı sürekli olarak artıyor. Buna parallel olarak Teknomani’ye bağlantı veren siteler ve Google tarafında sıralaması (Pagerank) de iyileşti. Teknoloji yazan kişiler ve blog sayfaları ile karşılıklı olarak kazançlı bir işbirliği öneriyorum.
Bundan sonra Teknomani’ye konuk yazar olarak katkıda bulunabilirsiniz. Hem daha fazla okuyucuya ulaşır, hem de kendi sayfalarınıza bağlantı elde edebilirsiniz. Yazı ve resimlerinizi bana istediğiniz formatta gönderebilirsiniz. Uzun süreli işbirliği yapacağımız konuk yazarları da Blogger üzerinden yazar kadrosuna alacağım. Böylece, yazıları da istediğiniz gibi düzenleme şansınız olacak.
Şimdi kurallardan bahsetmek istiyorum. Sonuçta Teknomani benim blog sitem ve burada yazılacaklardan da ben sorumluyum. Yazılacaklar konusunda da benim karar vermem doğal. Bu nedenle, aşağıdaki kuralları tam olarak okuyup kabul etmeden yazı göndermemenizi rica ediyorum.

1) Teknoloji, Bilim, Bilgisayar, Elektronik, Mobil Dünya, Havacılık, Internet vb. konularda yazılmalıdır. Yasadışı, genel okuyucuya hitap etmeyen (cinsel içerik, politika ve diğer konuları barındıran) vb. yazıları kabul etmeyeceğim gibi, konusu yeteri kadar ilginç olmayan yazıları da geri çevirebilirim.

2) Yazılacak yazılar herhangi bir başka siteden (ç)alıntı olmamalı, kendi özgün yazınız olmalıdır. İstisna olarak, daha önce sadece kendi blog sitenizde yazdığınız bir yazıyı (inceledikten sonra) kabul edebilirim. Çeviri yazı gönderilmesi durumunda orjinal kaynağın bağlantısı da verilmelidir. Bu kurala uymayan yazılar yayınlanmam, yayınlasam da farkeder farketmez silerim. Yazıyı gönderen de doğal olarak kara listeye alınır.

3) Blogumda Türkçenin düzgün kullanımına dikkat etmeye çalışıyorum. Bu nedenle gelen yazılarda hem imla, hem de anlatım ile ilgili düzeltmeler yapma hakkımı saklı tutuyorum.

4) Yazınız en az bir resim içermeli. Uzunluk sınırı olmamasına rağmen, çok uzun bir yazı yerine, birkaç yazıdan oluşan bir yazı dizisini tercih ederim.

5) Yazının başında “bu yazı konuk yazar … tarafından eklenmiştir” şeklinde bir bağlantı ve yazının sonunda da, blogunuzu ya da sitenizi tanıtan kısa bir yazı ve bağlantı ekleyeceğim. Yazının içinde de kendi sitenizdeki yazılarınıza bağlantılar koyabilirsiniz. Tabii ki zararlı, konuyla ilgisi olmayan bağlantılara ve başka sitelerin ya da ürünlerin reklamlarına izin vermeyeceğim.

Yazı göndermek için techno (nokta) 65 (at) hotmail (nokta) com e-posta adresini kullanabilirsiniz. Normal koşullarda 48 saat içinde yazıyı yayına alıp almamaya karar vererek size geri dönüş yapacağım. Olumlu durumda yazıyı yayınlayacağım. İş ve özel hayat yoğunluğuma bağlı olmakla birlikte, yukarıda belirttiğim süreden çok daha kısa bir sürede cevap göndermiş olacağımdan emin olabilirsiniz.
Teknomani’ye Konuk Yazar Olmak İster misiniz? Teknomani’ye Konuk Yazar Olmak İster misiniz? Reviewed by Fırat Tarman on Ocak 20, 2014 Rating: 5

2 yorum:

 1. Merhaba,
  Konuk yazarlığı çok önemsiyorum. Faydası olup olmayacağını merak edenler konuk yazarlık sayfamdaki çalışmaya bakabilirler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Serdar bey. Konuk yazarlık ile ilgilenen blog yazarları için faydalı olacağına eminim. Teknomani'de konuk yazar olmak isterseniz kapım açık. Emeğinizin boşa gitmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Sağlığım oldukça blogu kapatmaya hiç niyetim yok. Kolay gelsin.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.